مهم ایران شهردار کمیسیون شهرداری شورای شهر

مهم: ایران شهردار کمیسیون شهرداری شورای شهر وزارت کشور اخبار سیاسی و اجتماعی

گت بلاگز اخبار فرهنگی و هنری «مامامیا» ۲۳۰ میلیونی شد، «پلنگ سیاه» ۲۵ هفته ای

اگر چه قسمت ششم فیلم های اکشن و جاسوسی و پرماجرا «مأموریت غیرممکن» جهت دومین هفته متوالی بر صدر جداول جهانی فروش فیلم ها در اکثر کشورها قرار داده شد و فیلم فانت

«مامامیا» ۲۳۰ میلیونی شد، «پلنگ سیاه» ۲۵ هفته ای

«مامامیا» ۲۳۰ میلیونی شد، «پلنگ سیاه» ۲۵ هفته ای

عبارات مهم : تاریخ

اگر چه قسمت ششم فیلم های اکشن و جاسوسی و پرماجرا «مأموریت غیرممکن» جهت دومین هفته متوالی بر صدر جداول جهانی فروش فیلم ها در اکثر کشورها قرار داده شد و فیلم فانتزی تازه استودیوی والت دیسنی یعنی «کریستوفر رابین» هم نیز آشکاری به سوی صدر آثار پرفروش در کشورهای متفاوت برداشت، ولی دو فیلم «ماما.میا۲» و «پلنگ سیاه» که اولی فقط ۳ هفته از شروع اکران جهانی اش می گذرد و دومی وارد هفتمین ماه پخش اش شده است به دستاوردهایی رسیدند که از چند منظر جالب توجه است و بد نیست از آنها یاد شود.

قسمت دوم فیلم موزیکال «ماما.میا» که نام جنبی و تکمیلی «دوباره به حرکت در می آییم» را هم یدک می کشد، با ۹ میلیون دلاری که این هفته در آمریکای شمالی کسب کرد و ۳/۱۹ میلیون دلاری که در سایر قاره ها و مناطق و کشورهای دنیا بدست آورد، به جایگاه جالب توجهی در هر دو رده فوق رسید.

«مامامیا» ۲۳۰ میلیونی شد، «پلنگ سیاه» ۲۵ هفته ای

این فیلم در آمریکا و کانادا بعد از ۱۹ روز نمایش ۳/۹۱ میلیون دلاری شد که جهت یک کار موزیکال رقم موفقی به حساب می آید و با احتساب تمامی نقاط دنیا به رقم ۲۳۰ میلیون دلار رسید که این امر نیز جهت این ژانر نه چندان مرسوم در دهه های اخیر توفیقی درجه اول به شمار می آید.

«ماما.میا۲» که ۱۰ سال بعد از اکران بسیار پرتوفیق فیلم اول اکران شده، بر مجموعه و ادغامی از ترانه های گروه موسیقایی و سوئدی «آبا» استوار است که در سال های ۱۹۷۱ تا ۱۹۸۲ فعالیت می کرد و آواهایش در آن ایام بسیار پرطرفدار بود و به قدری ملودی های خوب داشت که هنوز از آن به عنوان دومین گروه برتر تاریخ موسیقی بعد از بیتلز در عرصه موسیقی های عامه پسند و پاپ (و موسوم به Easy Listening) یاد می شود، برآورد عمومی این است که «دوباره به حرکت در می آییم» با رقم ۵/۶ میلیون دلاری فیلم نخست برابری نخواهد کرد ولی شاید به لحاظ فروش چندان هم از آن دور نماند. قدر مسلم این که عبور از مرزهای ۲۲۰ و ۲۳۰ میلیون دلاردر ژانر موزیکال (که سالها است زیر سایه کمیک استریپ ها و فیلم های فضایی و اکشن رفته) دستاورد کوچکی نیست و تقدیری خاص خود را می طلبد. این در حالی است که در فیلم دوم از این مجموعه در عین حفظ بازیگران مطرح قسمت نخست مشمول بر مریل استریپ، کالین فرث، استلان اسکارزگارد، پی یرس براسنان و آماندا سیفرید، جوان ترها و تازه واردانی مانند لیلی جیمز و مسن هایی افسانه ای مثل «شر» هم جذب این پروژه شده است اند و البته کارگردان زن فیلم نخست جایش را به یک کارگردان مرد به نام «اول پارکر» داده است.

فقط زیر سایه دو نام
در هفته ای که قسمت دوم فیلم پلیسی- جنایی «اعتدال دهنده» با بازی دنزل واشینگتن، قسمت سوم کارتون پرطرفدار «هتل ترانسیلوانیا» و نسخه تازه «مرد مورچه ای» (به نام «مرد مورچه ای و زنبور») نیز همچنان بر آمار فروش خویش افزودند، فیلمی همچون «پلنگ سیاه» با قدمت و طول مدت اکرانی فراتر از نصف سال ۲۰۱۸ از مرز ۷۰۰ میلیون دلار در آمریکا و کانادا عبور کرد تا فقط سومین اثر سینمایی باشد که چنین کرده و از حد نصاب ۷۰۰ میلیون دلار عبور می نماید. دو فیلم دیگر، قسمت هفتم «جنگ ستارگان» با نام جنبی «نیرو بیدار می شود» و «آواتار» هستند که به ترتیب ۶/۹۳۶ و ۵/۷۶۰ میلیون دلار بدست آورده اند و البته «آواتار» شاهکار فضایی سال ۲۰۰۹ جیمز کامرون در جایگاهی رفیع تر می ایستد لیکن با حدود ۹/۲ میلیارد سودسازی در سطح جهان، پرفروش ترین فیلم تمامی تاریخ به حساب می آید.

«Black Panther» که یک کار کمیک استریپی هست، با ورود به بیست و پنجمین هفته نمایش متوالی اش در سطح دنیا حالا پردوام ترین فیلم سال ۲۰۱۸ هم محسوب می شود و با احتساب ۳۴۶/۱ میلیارد دلاری شدن دومین فیلم درآمدساز این سال بعد از «اونجرز۳» هم که رقم ۲ میلیارد را رد کرده (و چهارمین فیلم پرفروش تاریخ محسوب می گردد) به شمار می آید. ناگفته نماند که در سالهای ۲۰۱۶ و ۲۰۱۷ نیز پنج فیلم هر یک به مدت ۲۵ هفته یادآوری زیاد بر پرده های نقره ای باقی ماندند و در سالهای ۲۰۱۳ و ۲۰۱۴ هم به ترتیب ۱۱ و ۱۳ فیلم از این آمار استثنایی عبور کرده بودند.

اگر چه قسمت ششم فیلم های اکشن و جاسوسی و پرماجرا «مأموریت غیرممکن» جهت دومین هفته متوالی بر صدر جداول جهانی فروش فیلم ها در اکثر کشورها قرار داده شد و فیلم فانت

بانی فیلم

واژه های کلیدی: تاریخ | میلیون | پرفروش | میلیونی | پرفروش ترین فیلم | اخبار فرهنگی و هنری

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs