مهم ایران شهردار کمیسیون شهرداری شورای شهر

مهم: ایران شهردار کمیسیون شهرداری شورای شهر وزارت کشور اخبار سیاسی و اجتماعی

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی وام‌های کلان را بعد بگیرید! , آقای روحانی دست امثال «محمود صادقی» را نبوسید

رییس جمهور روز گذشته و در جریان اجلاس ملی گزارش اجرای حقوق شهروندی خواستار براق سازی در امور متفاوت و جهت زیاد کردن نظارت بر کار دولت و دستگاه ها شده است و گفته

وام‌های کلان را بعد بگیرید! , آقای روحانی دست امثال «محمود صادقی» را نبوسید

آقای روحانی دست امثال «محمود صادقی» را نبوسید؛ وام های کلان را بعد بگیرید!

عبارات مهم : دستگاه

رییس جمهور روز گذشته و در جریان اجلاس ملی گزارش اجرای حقوق شهروندی خواستار براق سازی در امور متفاوت و جهت زیاد کردن نظارت بر کار دولت و دستگاه ها شده است و گفته دست کسانی که چنین کارهایی می کنند و دولت و شخص مدیر جمهور را نقد می کنند، می بوسد؛ به نظر می رسد که در این رابطه باید «حسن روحانی» از کارها و براق سازی هایی که به وسیله بعضی افراد از جمله نمایندگانی نظیر «محمود صادقی» صورت می گیرد؛ قدردانی کند و حداقل نمونه ای از اقداماتی که آنها جهت شفافیت انجام داده اند را انجام دهد.

به گزارش تابناک، بحث مقابله با فساد، نظارت بر امور دستگاه ها، نهادها و شرکت ها و همچنین براق سازی اطراف کارها و عملکردها از مباحث مهمی است که همه شعارهای خوبی راجع به آن می دهند، ولی در مقام عمل از این حیث عملکرد خوب و مطلوبی را شاهد نبوده ایم، حالا «حسن روحانی» گفته است که ما مقامی بالاتر از خادمی و خدمتگزاری مردم نداریم. همه مردم کشور عزیزمان ایران همانطور که امام فرمود، ولی نعمتان ما هستند. آمده ایم به آنها خدمت و کار کنیم. مردم باید بر کار ما نظارت کنند.

وام‌های کلان را بعد بگیرید! , آقای روحانی دست امثال «محمود صادقی» را نبوسید

رئیس جمهور شاید بر خلاف آنچه تصور می شد گفته از اخبار انتشار یافته اطراف بودجه سال 97 در رسانه ها و اینستاگرام، تلگرام، شبکۀ اجتماعی فیس بوک و … خوشحال هست. او گفته که «شما نمی دانید در این روزهای اخیر چقدر خوشحالم. شاید باور نکنید، اگر بگویم چقدر خوشحالم، هنگامی که بودجه ما به مجلس رفت و از فردا در فضای مجازی، غوغایی بپا شد؛ چقدر قشنگ. همه مردم به صحنه آمده اند، اظهارنظر و نقد می کنند. شرکت برنامه و بودجه، دولت و شخص رییس جمهور را نقد می کنند. دست ارزش درد نکند، دست ارزش را می بوسم.»

روحانی اضافه کرده که «باید خادم و نماینده خودتان را نقد کنید. راجع به بودجه ها مردم صحبت می کنند و می گویند فلان دستگاه آیا باید اینقدر پول بگیرد. این حق مردم هست. مردم دارند مقایسه می کنند، می گویند فلان دستگاه فرهنگی اینقدر میلیارد تومان بودجه برایش گذاشتید. اعتراض می کنند و می گویند آیا اینقدر زیاد؛ اهلاً و سهلاً همه چیز با مردم است.» به نظر می رسد روحانی از ایجاد شفافیت اطراف بودجه بعضی نهادهای فرهنگی که از دولت بودجه می گیرند و البته منتقد دولت هم هستند، ناراحت هم نیست.

رییس جمهور روز گذشته و در جریان اجلاس ملی گزارش اجرای حقوق شهروندی خواستار براق سازی در امور متفاوت و جهت زیاد کردن نظارت بر کار دولت و دستگاه ها شده است و گفته

رییس جمهور خوشحالی خود را از این مساله اینگونه بروز داده و گفته که « یک فهرست بلندبالایی بود در جدول 17 بودجه که فقط پول از ما می گرفتند، اول سال به آنها پول می دادیم، یک روز هم اگر دیر می شد، اعتراض می کردند که آیا دولت پول ما را نداده و آیا دیر داده هست. بعد می گوییم این پول را کجا صرف کردید، می گفتند به شما ربطی ندارد. پولی دادید به ما، خداحافظ شما، ما هر کجا بخواهیم صرف می کنیم.»

روحانی ادامه داد است: «: نمی خواهم گله کنم که بگویم بعضی از آن پول ها صرف تخریب دولت می شد، آن را نمی خواهم بگویم، آیا که به نظرم مهم نیست. ولی این پول کجا خرج شد و رفت. الان پشت همین تریبون، به وزیر اقتصاد و به خزانه دستور می دهم، از سال 97، هر بودجه ای که به هر دستگاهی تخصیص می دهد یا پرداخت می کند، باید بلافاصله در سایت اعلام کند تا همه مردم بدانند.» موضوعی که شاید می تواند در بعضی حوزه ها دولت را مبرا از کم کاری کند.

اینکه «مردم باید بدانند که پول خزانه به چه کسی، به کدام نهاد و دستگاه داده می شود. اگر دستگاهی، عمومی غیردولتی هست، این دستگاه از مردم و خزانه پول ، عوارض و مالیات نمی گیرد،البته اشکال ندارد، خودشان جایی با پول خودشان کار کنند ولی اگر بنا شد از خزانه یعنی از بیت المال و جیب مردم پولی بگیرد ، باید گزارش بدهند و به مردم بگویند این پول را چه کردند و کجا خرج کردند.» بخشی دیگر از سخنان روحانی است که حاکی از علاقه مندی دولت به ایجاد شفافیت دارد.

وام‌های کلان را بعد بگیرید! , آقای روحانی دست امثال «محمود صادقی» را نبوسید

روحانی قسم جلاله هم خورده و گفته است که «ولله بالله اگر صدها دستگاه مبارزه با فساد درست کنیم، اگر ده ها دادگاه با فساد مبارزه کنند، نمی توانیم فساد را ریشه کن کنیم، مگر آنکه مردم به صورت براق ببینند ما چه می کنیم، باید در اتاق شیشه ای برویم، باید نورافکن روی ما باشد و باید همه، ما را مشاهده کنند.» خب حالا که دولت اینقدر مشتاق به برطرف ابهام و ایجاد شفافیت هست، چند توصیه را به استحضار مدیر جمهور و مسئولان امر می رسانیم.

«محمود صادقی» نماینده پایتخت کشور عزیزمان ایران است که طی 2 سال فعالیتش در مجلس شورای اسلامی تلاش زیادی بریا براق سازی پرسشها انجام داده که آخرین آن باز می گردد به انتشار نام 20 ابر بدهکار بانک سرمایه که حدود 7 هزار میلیارد تومان از بیت المال را گرفته و نسبت به تعیین وظیفه آن اقدامی صورت نداده اند، مدیر جمهور می تواند به جای بوسیدن دست چنین افرادی که نسبت به براق سازی زیاد اقدام می کنند، چنین کارها مشابهی را صورت دهد.

رییس جمهور روز گذشته و در جریان اجلاس ملی گزارش اجرای حقوق شهروندی خواستار براق سازی در امور متفاوت و جهت زیاد کردن نظارت بر کار دولت و دستگاه ها شده است و گفته

رئیس دولت های نهم و دهم شعارهای زیادی اطراف برخورد با مفاسد داد ولی بیشترین حجم فسادها در دولت او انجام شد، در دولت یازدهم نیز با وجود محکوم کردن کارها دولت قبل، بعضی رویه ها تکرار شد که حقوق های نجومی و عنوان صندوق ذخیره فرهنگیان از جمله آن بود، حالا انتظار این است که مدیر جمهور به جای دادن شعار به مقابله عملی با فساد بپردازد.

بدون شک اطلاعات مدیر جمهور در خصوص مباحث متفاوت و مفاسد اقتصادی که امروز به پاشنه آشیل دولت ها و دستگاه ها تبدیل شده، کمتر از نماینده ای مثل «محمود صادقی» نیست، بنابراین به جای بیان سخنان و شعارهای قشنگ راجع به لزوم نظارت مردمی و ایجاد شفافیت، بهتر است اقداماتی نظیر آنچه «محمود صادقی» انجام داد، در دستور کار مدیر جمهور و بعضی مسئولان این امر قرار گیرد.

وام‌های کلان را بعد بگیرید! , آقای روحانی دست امثال «محمود صادقی» را نبوسید

به عنوان به عنوان نمونه در حال حاضر گفته شده است میزان معوقات بانکی به 200 هزار میلیارد تومان رسیده هست، حالا که بخش کوچکی از آن را نماینده مردم پایتخت کشور عزیزمان ایران اعلام کرده هست، دولت نیز با تکرار این رویه جهت اعلام اسامی نهادها و افرادی که این حجم عظیم از بیت المال را گرفته اند و نسبت به تعیین وظیفه آن اقدامی نمی کنند، وارد عمل شود و جهت بازپسگیری بیت المالی که مشخص است چه اندازه و به چه کسانی داده شده است هست، اقدامی جدی صورت دهد.

بدون شک همه مردم جامعه از اهمیت ایجاد اتاق شیشه ای، شفافیت، مقابله با فساد و نقد بخش های متفاوت دولت و حاکمیت مطلعند و به فایده های آن واقف. حرف ها و شعارهای بسیاری طی سالیان اخیر اطراف این عنوان زده و داده شده است هست، اکنون دیگر شعار دادن در این باره پذیرفته نیست، مردم خواهان و تشنه اقدام عملی هستند، اگر دولت بدون واهمه از جایگاه و نفوذ افراد و بخش های متفاوت وارد گود بازپسگیری بیت المال شود، آن وقت خواهد دید که چه کمک هایی جهت تحقق خواسته هایش در این باره به سمت آنها سرازیر خواهد شد.

واژه های کلیدی: دستگاه | حسن روحانی | رئیس جمهور | رییس جمهور | اخبار سیاسی و اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs